Oleme avatud E-R 10-18 L,P suletud

Terrassisoojenditest

Eesti kliima on ettearvamatu ning selleks, et õhtuti koduterrassil, verandal või mujal välitingimustes mõnusalt aega veeta saaks, võiks mõelda elektrilise soojendi soetamisele.

Milliseid soojuskiirgureid on  olemas ning millisesse hinnaskaalasse need jäävad?

Infrapuna soojuskiirgureid on saadaval erineva suuruse ja võimsusega. On elemente, mis kiirgavad sooja külgsuunas, kuid ka selliseid, mis soojendavad ülevalt alla. Enamasti on kõikidel soojendajatel võimsuse reguleerimiseks 2-6 soojuse tugevusastet, mis aitavad vastavalt välistemperatuurile leida just selle kõige nauditavama soojuse. Mõnedel seadmetel, laua kohale riputatavatel soojenditel, on integreeritud LED-valgustid, see annab tootele lisafunktsionaalsust, saate kasutada valgustit eraldi, ilma, et soojendi töötaks. 
Kõiki soojuskiirgureid saab hõlpsasti reguleerida kaugjuhitava puldi abil ja valikus leidub isegi nutiseadmega juhitavaid mudeleid. Veltron infrapunakiirgurite valikus on nii lakke, tuulekastile kinnitatavaid, kettidega lakke kinnitatavaid ja eraldi jalal seisvaid kiirgureid. Enamus neist sobivad nii kodukasutajatele kui ka HoReCa sektorile. Hinnad algavad 129 eurost kuni 569 euroni ning nende vahele mahub 35 erinevat mudelit.

Vaata tooteid

Kui palju võtavad soojuskiirgurid elektrit?

Elektrilise soojuskiirguri eeliseks on elektri stabiilne olemasolu, soojuse ühtlane jaotumine ja ökonoomsus. Näiteks 2 kW võimsusega soojendi tarbib elektrit vaid 26 senti tunnis. Ehk kui veedate aega oma terrassil õhtujooksul 3-4 tundi, on elektrikulu maksumus kõigest ~1 euro.

Pildid / - - Retro terrassil 3

Pildid / - - RITA 3 seinal

Pildid / - - RITA seinal

Erinevad soojuskiirgurid, erinevad kasutuskohad - millist mudelit valida?

Elektrilistel soojuskiirguritel on palju erinevaid kasutuskohti ning seetõttu on ka seadmete valik lai. Seadme ostmisel tuleks silmas pidada, millise ruumi soojendamiseks kiirgurit kasutatakse. Soojuskiirgurid on väga sobilikud tingimustesse, kus on suured soojuskaod või ruumi(de) kasutamine toimub ebaregulaarselt. Soojuskiirgureid kasutatakse restoranide, baaride ja kaubanduskeskuste terrassidel ja väli söögikohtades, samuti ladude, tootmishoonete jms. soojendamiseks. Kodukasutajad saavad soojendeid kasutada suvilates, rõdudel, väliköökides ja terrassidel. Valikus on soojendeid klaasitud ja avatud terrassidele. Mudeli valikul tuleb lähtuda kohast, kuhu soojuskiirgur paigutatakse, et soojus ka inimeseni jõuaks.

Lisaks elektrilistele soojenditele leiate Soojuskiirgur.ee terrassisoojendajate valikus ka erinevaid gaasisoojendeid. Gaasisoojendi Veltron Tower soojendab, valgustab ja loob hubase meeleolu kohvikutes ja restoranides, samuti ilmestab ööklubide ja hotellide peasissekäike. Gaasisoojendi Veltron Sahara on täiesti uudne ja innovaatiline soojendi, mille soojust peegeldava alumiiniumkupli nurka on võimalik kallutada ükskõik millise nurga alla ja saate soojust suunata inimeste poole. Nautige soojust ja valgust aastaringselt!

Kõrgete lagedega hoonete soojendamine on tänapäeval kujunenud tõsiseks probleemiks, sest sellise hoone küttekulud on väga suured. Nimetatud probleemi on üritatud lahendada soojapuhurite abil, kuid seejuures kulutatakse ikkagi väga palju energiat lae alla tõusva õhu kütmiseks ning põrandal võib olla jätkuvalt külm ja niiske. Samas pole tähtis mitte soe ruum, vaid et soojad oleksid selles asuvad esemed ning, et inimestel oleks soe olla mingis konkreetses kohas. Ladude, garaažide ja tööruumide soojendamiseks sobivad eriti hästi Veltron tööstuslikud soojendid, mis soojendavad just konkreetset ala. Seadmed on niiskuskindlad ja osasid mudeleid võib vabalt kasutada ka tolmustes tingimustes. Ülimalt oluline on reflektorpind soojuselemendi ümber. Selleks on kasutatud vaid parimat alumiiniumi, et tagada maksimaalne kütteefektiivsus ja soojuse eraldumine ruumi. 

Pildid / - - Gaasisoojendi Tower õues

Pildid / - - Punane gaasisoojendaja õues

Pildid / - - Tööstuslik soojuskiirgur Tansun seinal2

Kuidas soojuskiirgurit kasutada? Kui suurt ala see soojendab ning milliste ilmadega seda kasutada saab?

Soojuskiirguri kasutamine on väga lihtne, tuleb lihtsalt juhe pistikusse panna ja puldist tööle vajutada. Väljasolev ilm ei mängi väga rolli, sest infrapunakiirgur soojendab inimesi ja esemeid, aga mitte õhku. Nii ei vii kerge tuuleiil tuntavat soojust ära ja soojendavat mõju võib tunda kohe pärast terrassisoojendi sisse lülitamist. Valikus on ka küttepaneelid, mida soovitame kasutada sisetingimustes ja klaasitud terrassidel. Lisaks kõigele peletavad infrapunasoojendid sääski, eemaldavad niiskuse ja aitavd hoida ruumi õhku tolmuvaba.

Kuidas kindlaks määrata konkreetse ruumi küttekeha võimsus?

Küttekeha võimsus arvutatakse kahe parameetri alusel: ruumi suurus ja kütmise eesmärk (põhiküte või täiendav).
Üldine arvutamissüsteem on järgmine: 1 m² kohta, 1 m ruumi vajab 100 W võimsust, kui kütteseade on põhisoojendaja, 50-60 W, kui lisakütteseade. See tähendab, et 1 kW kütteseade sobib ruumi peamiseks soojendamiseks, mille pindala on 10-11 m², et säilitada kevadel ja sügisel mugav temperatuur ruumis 20–22 m². Kvaliteetse isolatsiooniga suudab kütteseade hoida majas temperatuuri +20 kraadi, isegi kui välistemperatuur jõuab – 20 kraadini. Suurte ruumide soojendamiseks on mõistlikum kasutada mitut keskmise võimsusega kütteseadet kui liiga tugevat – need soojendavad kogu ala ühtlaselt. Eksperimentaalselt on tõestatud, et kõige ratsionaalsem ja mugavam on siseruumides ning osaliselt avatud ruume soojendada infrapuna tüüpi laesoojenditega. 

Pildid / - - Ceilin premium imago

Pildid / - - - Paneel Hectoris5

Pildid / - - crane soojus

Edasi